TR/ ENG
 
Hakkımızda

Biz Kimiz?

Fokus Portföy Yönetimi, Fokus Yatırım Holding bünyesinde Mayıs 2011’de kurulmuştur.
Türkiye’nin büyüme süreç ve beklentilerine paralel, düşen enflasyon ve düşen faiz ortamında, sabit getirili ürünlerden farklı yatırım enstrümanları ve fikirlerine ihtiyaç duyan bireysel ve kurumsal yatırımcıların, risk iştahlarına paralel optimum getirilere ulaşmasını sağlamak amaçlanmıştır.
Fokus Portföy Yönetimi, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) regülasyonlarına uygun kurulmuş ve faaliyet göstermektedir.
Felsefemiz…

Fokus Portföy olarak temel yatırım prensibimiz; yatırımcılarımızı iyi anlayıp, yaşam eğrisindeki yerlerini ve finansal profillerini doğru analiz ettikten sonra metodolojik, analitik ve sistematik bir yaklaşımla portföylerinin en etkin ve doğru şekilde yönetilmesini sağlamaktır.

Misyonumuz…
Portföy çeşitlendirmesi ve yatırımcılarımızın risk iştahı ve yatırım ufku analizlerinin doğru yapılmasına paralel riskin minimize edilmesine odaklanarak, özel varlık dağılımı, ürün yaratıcılığı ve uygun ücretlendirme çerçevesinde güvenli, sürekli ve yüksek performanslı Portföy Yönetimi servisi sunmak.
Vizyonumuz…
Yatırımcılarımızı, tüm çalışmalarımızın temel Fokus’una koyarak, onların gözünde, sektörün özgün, şeffaf, güvenilir, yüksek performanslı ve en beğenilen Portföy Yönetimi Şirketi olmak.